logo 10 d 

GRIEŽYNĖ - 2010

2010 m. rugsėjo  8 - 12 d.

 

Dalyviai   Renginiai   Nuotraukos   Garso įrašai

 

Dalyviai

 

Kapela Mazowiecka - Lenkija“ Kapela Mazowiecka” (Lenkija)

Lenkija1

groja autentišką liaudies muziką iš vakarinių bei pietinių Lenkijos regiono Mazowija dalių. Kapelos sudėtis tipinė šiam regionui du smuikai ir bassola. Kartais prijungiamas klarnetas in C, būgnelis, klarnetas, ar dūdmaišis. Populiariausi tradicinio repertuaro šokiai "Kujawiak" ir “Oberek”, tačiau kapela groja taip pat šokių „żabka“, polka-mazur, polka, powolniak, owczarek, żuraw, mazur, mazurek melodijas

BARTOSZ NIEDŹWIEDZKI - I smuikas, klarnetas, dūdmaišis.
BARBARA SONGIN - II smuikas, būgnas, balsas.
AGNIESZKA NIWIŃSKA basedla, būgneliai, balsas.
MATEUSZ NIWIŃSKI smuikas, basedla.

http://www.kapelamazowiecka.waw.pl

 

 

Juras Pankevič - Baltarusija

Baltarusija

Dūdmaišininkas ir instrumentų meistras, grupės „Testamentum terrae“ vadovas.

 


 

 

Dzianis Suchi - Baltarusija

Baltarusija2

 

Andris ir Aida Kapusts ir grupė "Grodi"  -  Latvija

kapusts

Tai šeimyninis duetas. Andris Kapusts - folklorininkas, multiinstrumentininkas, festivalių ir kitokių muzikinių renginių, seminarų organizatorius, folkloro grupės "Grodi" įkūrėjas ir vadovas, world music projekto "Arpus laika" autorius. Dažnai koncertuoja su žmona Aida Rancane - gero liaudies smuikininko dukra. Muzikantai puikiai atlieka įvairių Latvijos regionų ir epochų muziką, tačiau nesitenkina vien tiktai archainio folkloro restauravimu ir reprodukavimu, bet autentikos pagrindu kuria ir savo muzikinio folkloro modelį.

  

Festivalio renginiai

Rugsėjo 8 d., trečiadienis
16.00 Parodos „Lietuvių liaudies muzikos instrumentai“ atidarymas ir koncertas
Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1)
Lietuvos nacionalinis muziejus jau tapo įprasta “Griežynės” veiksmo vieta. Čia eksponuotoje parodoje buvo Lietuvos nacionalinio, Panevėžio ir Ukmergės kraštotyros, Povilo Stulgos tautinės muzikos instrumentų muziejų fonduose sukaupti senieji ir šių dienų meistrų pagaminti lietuvių liaudies muzikos instrumentai. Koncerte galima buvo išgirsti jų skambesį.
19.00 Folkdžiazo muzikos vakaras Vilniaus Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Dalyvavo: „Vydraga“, Arūnas Šlaustas, Adelė ir Emilija Vaiginytės, Matas Macevičius
Vakare buvo atlikta Algirdo Klovos kompozicija „Skamba, skamba“, sukurta kiek anksčiau, festivaliui „Skamba skamba kankliai“ (2010). Kompoziciją sudarė dešimt dalių, jungiančių įvairių žanrų lietuviškas melodijas, dainas, daugiausia – jaunimo-meilės ir vestuvines.
Centrinė kompozicijos ašis – instrumentinio folkloro grupė „Vydraga“. Šiandien „Vydraga“ groja Lietuvos ir kitų pasaulio šalių liaudies muziką, savaip ją interpretuoja, nevengia eksperimentų su kitų žanrų atstovais. Paminėtini bendri folkloro muzikos projektai ir CD su Rogeriu Watsonu (Anglija) ir Tatsuya Okabayashi (Japonija), su džiazo muzikantais Vladimiru Čekasinu, Skirmantu Sasnausku, kitais. Kompozicijoje „Skamba, skamba“ dalyvauja ir puikus džiazo pianistas, improvizacijų meistras, kompozitorius Arūnas Šlaustas.
Koncerte klausytojai dar galėjo išgirsti tris Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mukyklos, folkloro skyriaus moksleivius: Adelę ir Emiliją Vaiginytes, multiinstrumentininką, „Tramtatulio“ laureatų laureatą Matą Macevičių.

Rugsėjo 9 d., ketvirtadienis
17.00 Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų parodos „Griežia GRIEŽYNĖ“ atidarymas Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39)
Fotografas Virgilijus Usinavičius „Griežynės“ akimirkas fiksuoja nuo pat pirmojo renginio. Padaryta šimtai įsimintinų nuotraukų, ryškiausios iš kurių atrinktos šiai nedidelei parodėlei.
18.00 Vaikų – liaudies muzikos atlikėjų – koncertas „Mažieji griežikai“
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Muzikuojantys vaikai – nuostabu. Autentišką folklorą atliekantys vaikai – tiesiog fantastiška. Laimei, tokių turime visai nemažai, Vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ tai įrodė. Pasidžiaukime jais!

Rugsėjo 10 d., penktadienis
18.00 Tradicinės instrumentinės muzikos grupių, „Aukso paukštės“ laureačių koncertas Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39).
Iš viso jų yra devynios. Mūsų koncerte gros „Dziedukai“, „Vydraga“, „Duja“, „Rataa“, „Salako muzikantai“, „Sutaras“ ir Kriščiūnų šeimos kapelija.
20.00 „Vakaruška su šokiais“ Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39)
Tai renginėlis visiems, kurie skundėsi, kad festivalyje nėra šokių vakarėlių. Jūs tik šokite, o jums grieš šauniosios Lietuvos kapelijos, „Aukso paukštės“ laureatės.

Rugsėjo 11 d., šeštadienis
15.00 Folkloro dirbtuvės Vilniaus Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Šiame tradiciniame „Griežynės“ renginyje svečiai pristatė savo kraštų instrumentus, pasakojo apie jų gamybą, muzikavimo tradicijas, demonstravo atlikimo manierą, būdingą repertuarą.
18.00 Didysis GRIEŽYNĖS koncertas
Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus g. 39)
Tai pagrindinis festivalio renginys, kuriame svečiai ir Lietuvos muzikantai demonstruoja gražiausius ir vertingiausius savo repertuaro kūrinius. Klausytojui tai puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikus drauge. Didžiajame koncerte dažnai būna ir malonių staigmenų.

Rugsėjo 12 d., sekmadienis
14.00 Ištobulintų liaudies instrumentų koncertas „Skamba kanklės ir birbynės“
Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Kanklės – senas styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, kaip ir birbynė, dar menanti piemenėlių laikus. Bet laikas nestovi vietoje. Koncerte skambės lietuvių ir kitų tautų kompozitorių kūriniai, atliekami modifikuotomis kanklėmis ir birbynėmis. Programos sudarytojas – Kastytis Mikiška.
14.00 Dūdmaišininkų koncertas
A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje (Kauno r.)
Dūdmaišis, liaudies vadinamas Labanoro dūda, buvo paplitęs ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Todėl jaukiame koncerte skambėjo dūdmaišių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos muzika.
16.00 Baigiamasis GRIEŽYNĖS koncertas Zalensų sodyboje, „Gegužinių slėnyje“ (Padubysio km., Vilkijos sen., Kauno r.)
Jau nebe pirmą kartą festivalis baigiamas svetingoje Romos ir Eimanto Zalensų sodyboje. Čia, Padubysio kaime, “Gegužinių slėnyje”, nuostabiame gamtos prieglobstyje ir liaudiškų skulptūrų muziejuje po atviru dangumi, iš rąstų suręstoje scenoje su patogiomis pavėsinėmis, paskutinį kartą nuskambės festivalio svečių muzikavimas. Jį palydėjo ir lietuvių muzikantų atliekami kūriniai, o į bendrą koncerto harmoniją įsiliejo kaimyninių šalių dūdmaišininkų melodijos.
 

Nuotraukos

 

Garso įrašai

 
VYDRAGA - Lietuva
VYDRAGA - Lietuva
Algimantas MIELIAUSKAS - Lietuva
Algimantas MIELIAUSKAS - Lietuva
Algimantas MIELIAUSKAS - Lietuva
BARTAŠIŲ šeimos kapela - Lietuva
BARTAŠIŲ šeimos kapela - Lietuva
Juras PANKEVIČ - Baltarusija
Juras PANKEVIČ - Baltarusija
GRIEŽIKAI - Lietuva
GRIEŽIKAI - Lietuva
Jonas LECHOVICKAS - Lietuva
Jonas LECHOVICKAS - Lietuva
Jonas LECHOVICKAS - Lietuva
VAICENAVIČIŲ šeimos kapela - Lietuva
VAICENAVIČIŲ šeimos kapela - Lietuva
Dzianis SUCHI - Baltarusija
Dzianis SUCHI - Baltarusija
Dzianis SUCHI ir Juras PANKEVIČ - Baltarusija
Andris ir Aida KAPUSTS - Latvija
GRODI - Latvija
GRODI - Latvija
Dzianis SUCHI ir Juras PANKEVIČ - Baltarusija
Dzianis SUCHI ir Juras PANKEVIČ - Baltarusija
MUZIKONTAI IŠ PA UTENAS - Lietuva
MUZIKONTAI IŠ PA UTENAS - Lietuva
Pranas ULBINAS - Lietuva
Pranas ULBINAS - Lietuva
Pranas ULBINAS - Lietuva
KAPELA MAZOWIECKA - Lenkija
KAPELA MAZOWIECKA - Lenkija
KAPELA MAZOWIECKA - Lenkija
VISI - Lietuva
VISI - Lietuva
VISI - Lietuva
VISI - Lietuva
DUJA - Lietuva
DUJA - Lietuva