logo06v 

GRIEŽYNĖ - 2006

2006 m. rugsėjo  6 - 10 d.

 

 

Dalyviai   Renginiai   Nuotraukos   Garso įrašai

 

2006 metais festivalyje grojo:


 

Salnavos šokių muzikantai - Latvija

latvija d

Muzikantai šia sudėtimi pradėjo groti prieš porą metų. Jie yra populiarūs savo valsčiaus ir rajono vyresniosios kartos renginiuose. Grupė dalyvavo Barkavos muzikantų šventėje, yra viešėję kaimyniniuose Balvų, Rėzeknės rajonuose, Ludzos rajono renginyje „Garsų kalvė“ („Skaņu smēde“) pelnė publikos pripažinimą ir Didįjį apdovanojimą

1. Arta Ermīne-Galvanovska – akordeonas, citra
2. Dainis Ločmelis – armonika
3. Aivars Zeiļuks – armonika, būgnas
4. Zinaīda Poltanova-Ločmele – armonika, būgnas
5. Maija Galvanovska – dūdmaišis, mušamieji, vokalas
6. Aija Jurāne – mušamieji, vokalas

 

 

 

Marju Varblane ir grupė - Estija

estija d

Marju groja smuiku daugiau nei 13 metų, o 8–eris užsiima tik tradicine muzika. Šiuo metu ji mokosi Viljandi kultūros akademijoje, tradicinės muzikos fakultete. Tuo pačiu metu ji moko jaunuolius groti smuiku, dūdmaišiu, švilpynėmis, kanklėmis, dainuoti ir šokti. Į savo grupę Marju pasikvietė savo studijų draugus ir savo mokinius, kuriems tai bus puiki patirtis.

Marju Varblane – smuikas, dūdmaišis, armonika.
Asso Int – armonikos.
Karel Kadalipp - fiddle
Liisi Metsvahi - smuikas
Erki Jansen - gitara

 

 

 

Yirdy Machar – Škotija/Danija

danija d

Gimė Glasge, Škotijoje 1947 metais, čia ir pradėjo mokytis. Apkeliavo daugybę šalių, ten gyvendamas ir muzikuodamas. 1982 metais apsigyveno Danijoje. Čia daug koncertuoja pabuose, klubuose, kabaretuose, festivaliuose, koncertiniuose renginiuose, radijuje ir televizijoje - vienas ir su įvairiais Danijos, Škotijos, Airijos, Anglijos, Švedijos muzikais bei Skandinavijos grupėmis. 2002 metais Yirdy laimėjo grojimo kaulais ir šaukštais čempionatą Country muzikos festivalyje Ajovoje, JAV.
Jis mėgsta dainuoti škotų dainas gimtuoju dialektu, taip pat groja būgneliu (bodhran), melodeonu ir švilpyne. Moko groti šiais instrumentai ir rašyti kaligrafiškai
www.yirdy.dk

 

 

 

“Z naroku” (Tyčia) – Lenkija.

lenkija d

Grupė iš Suvalkų, ežerų krašto, grojanti tradicinę šio regiono šokių muziką. Tai polka ir oberekas. Nors groja ir iš kitų kraštų atkeliavusius – fokstrotą, polką, kazoką, valsą. Pagrindinis instrumentas pedalinis akordeonas, pagamintas XX amžiaus pradžioje. Šis instrumentas buityje naudotas iki 1980-ųjų metų.

Małgorzata Makowska – pedalinis akordeonas, balsas
Agnieszka Sroczyńska – smuikas, altas, balsas.
Piotr Fiedorowicz - smuikas, balsas
Paweł Luto – perkusiniai instrumentai

 

 

 

“Gulyajgorod” - Ukraina.

ukraina1 m

Grupėje groja Kijevo aukštųjų muzikos mokyklų absolventai, tyrinėjantys Centrinės Ukrainos muzikinio folkloro palikimą. Jų repertuarą sudaro folklorinių ekspedicijų medžiaga, kurią surinko patys muzikantai.

Postolnikov Serhij – smuikas
Panchenko Denis – smuikas
Vovk Oleksandr – bosas, cimbolai
Baramba Iryna – būgnas, perkusija
Filatova Anastasiya – būgnas. perkusija

 

 

 

Kristian Solvang - Norvegija.

norvegija d

Gimė 1943 metais Vakarų Norvegijoje. Šiuo metu dirba Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centre. Groja norvegų liauides dainų ir šokių melodijas fleitų šeimos instrumentais “tussefløyte” (fėjų fleita) ir ”seljefløyte” ( gluosnio obertonine fleita - liet.švilpa). Yra koncertavęs Norvegijoje, Austrijoje, Lietuvoje.

 

 

 

“Hogmarkarna” - Švedija

svedija d

Tai šeimyninis kvartetas, kuriam vadovauja Esbjörn Hogmark, grojantis klavišiniu švedišku smuiku nyckelharpa. at Nyckelharpa groja ir jo žmona Åsa Hogmark (Södergren) ir brolis dvynys Göran Hogmark.

Esbjörn Hogmark nyckelharpa pradėjo groti 1977 metais. 1980 metais jis mokėsi pas meistrą Eric Sahlström. 1983 gavo Zorno sidabro medalį ir “Riksspelman” (karališkas muzikantas) titulą. Jis netik groja nyckelharpomis, bet ir jas gamina.

 

 

 

Abdullah Boyraz - Turkija

turkija d

Gimė Antakijoje (1000 km. nuo Stambulo), ten išaugo ir gavo muzikinį išsilavinimą. Šeimoje buvo įprasta mokėti groti tautiniu turkų instrumentu bahlama, kitaip vadinamu sazu. Abdullah visuomet svajojo savo gyvenimą pašvęsti muzikai, bet likimas pasisuko kitaip. Tačiau ir šiandien jis nepalieka savo instrumento. Būdamas restorano Vilniuje savininkas, jis muzikuoja svečiams. Daugelis, ten kur dirba Abddullah, ateina ne tik paragauti nuostabaus jo kebabo, bet ir pasiklausyti tautinės turkų muzikos.

 

 

 

Lizhoung Wang - Kinija

kinija m

Dar mokykloje, savarankiškai išmoko groti daugeliu kinų liaudies instrumentų, grojo kinų liaudies instrumentų ansamblyje. 

1982 m. baigė Šiaurės Rytų farmacijos medicinos universitetą, 1985m. – Vakarų Kinijos medicinos universiteto magistrantūros studijas. 1991 atvyko į Lietuvą. Šiuo metu vadovauja keliems kinų restoranams. 

 

 

 

Vilniaus bandonija - Lietuva

lietuva d

Tai specialiai festivaliui “Griežynė 2006” susiburę keturi Vilniaus bandonininkai virtuozai. Visi jie - Arvydas Kirda, Albinas Batavičius, Edmundas Širmulis ir Arūnas Lunys – labai charakteringi muzikai - įvairaus išsilavinimo, groja skirtinga maniera. Repertuare žymiausių Lietuvos kaimo bandonininkų pateiktos melodijos.

 

 

 

Festivalio renginiai

PARODA “STYGINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI LIETUVOS KAIME”
Rugsėjo 6 d., trečiadienis, 16 val.,
Atidarymas ir koncertas Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g.1).

Lietuvos nacionalinis muziejus, nuostabus kultūros židinys, jau tapo įprasta “Griežynės” veiksmo vieta. Parodoje galima buvo pamatyti Lietuvos nacionalinio, Panevėžio ir Ukmergės kraštotyros, Povilo Stulgos tautinės muzikos instrumentų muziejuose sukauptus senuosius ir šių dienų meistrų pagamintus styginius instrumentus iš privačių kolekcijų. Koncerte išgirsti jų skambesį.

KONCERTAS “PASAULIO GARSAI”
Rugsėjo 6 d., trečiadienis, 20val., Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39).

Grupė gerų draugų nutarė pajuokauti – pažvelgti į Pasaulio muziką pro “rožinius akinius” ir pagroti pasaulio tautų melodijas ir žinomiausius roko bei popmuzikos šlagerius tradiciniais liaudies instrumentais. Geros nuotaikos!

FESTIVALIO DALYVIŲ PASIRODYMAI VILNIAUS SENAMIESTYJE, PILIES GATVĖJE
Rugsėjo 7 d., ketvirtadienis, 15 val.

Tradicinis “Griežynės” festivalio renginys, kviečiantis vilniečius ir miesto svečius susipažinti su festivalio dalyviais. Ieškokite mūsų Pilies gatvėje - nuo prieigų iki Didžiosios gatvės pradžios.

KANKLIŲ MUZIKOS KONCERTAS
Rugsėjo 7 d., ketvirtadienis, 17 val., Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje (Vilniaus g. 39).

Kanklės – senas styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas.
Koncerte skambės instrumentinės sutartinės, liaudies dainų ir šokių melodijos, grojamos autentiškomis kanklėmis, taip pat lietuvių ir kitų tautų kompozitorių kūriniai, parašyti remiantis liaudiško muzikavimo tradicijomis ir atliekami ištobulintomis kanklėmis.

FESTIVALIO SVEČIŲ KONCERTAI VILNIAUS KAVINĖSE, BARUOSE, RESTORANUOSE
Rugsėjo 7 d., ketvirtadienis, 19 val.
 “Užupio kavinėje” (Užupio g. 2) - grupė “Z Naroku” – Lenkija.
 kavinėje “Pilies menė” (Pilies g. 8) – Marju Varblane su draugais - Estija.
 Restorane “Aukštaičiai” (M. Antokolskio g. 13) – Yirdi Machar – Škotija/Danija; Kristian Solvang – Norvegija; Abdullah Boyraz – Turkija.
 “Marceliukės klėtyje” (Tuskulėnų g. 35) – grupė “Gulyajgorod” – Ukraina.
 Restorane “Tores” (Užupio g. 40) – Salnavos šokių muzikantai – Latvija.

Tai tradicinis “Griežynės” renginys, puiki proga tiesiogiai pabendrauti su festivalio svečiais.

GRIEŽYNĖS KINAS
Rugsėjo 8 d., penktadienis, 11.00 val., Kino centre “Skalvija” (A.Goštauto g. 2/15)

Tradiciniu tapusiame “Griežynės” festivalio renginyje, rodomi filmai su dokumentine etnografine medžiaga apie įvairių tautų papročius, instrumentų gamybą, muzikantus, šokius. Šiemet kinas grįžta į savo įprastą vietą – kino centrą “Skalvija”. Matysite filmus apie “Griežynės” festivalį bei Latvijos, Lenkijos, Australijos ir kitų šalių folkloro programas.

FOLKLORO DIRBTUVĖ
Rugsėjo 8 d., penktadienis, 15 val., Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39).

Šiame tradiciniame “Griežynės” renginyje svečiai pristatys savo instrumentus, pasakos apie jų gamybą, muzikavimo tradicijas, demonstruos atlikimo manierą, tradicinį repertuarą.

DIDYSIS “GRIEŽYNĖ 2006” KONCERTAS
Rugsėjo 8 d., penktadienis, 18 val., Mokytojų namų Didžiojoje salėje.

Tai pagrindinis festivalio renginys, kurio metu dalyviai ir svečiai demonstruoja gražiausius ir vertingiausius savo repertuaro kūrinius. Klausytojui tai puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikus drauge. Be to, didžiajame koncerte, dažnai būna ir malonių staigmenų.

FESTIVALIO DALYVIŲ IŠVYKA Į DZŪKIJOS NACIONALINĮ PARKĄ
Rugsėjo 9 d., šeštadienis.

Gražia “Griežynės” tradicija tapo Lietuvos rajonų gyventojams “atvežti festivalį į namus”. Vis dar turime kaimuose šviesuolių, liaudies muzikos entuziastų, kurių muzika ir dainos skambės mūsų festivalio svečiams. Šie susipažins su kaimo žmonių buitimi ir muzika, o vakare pademonstruos jiems savo meną.

GRIEŽYNĖS PABAIGOS KONCERTAS
Rugsėjo 10 d., sekmadienis, 18 val.

Jau nebe pirmą kartą festivalis baigiamas svetingoje Romos ir Eimanto Zalensų sodyboje. Čia, Padubysių kaime (Vilkijos sen., Kauno r.), nuostabiame gamtos prieglobstyje ir liaudiškų skulptūrų muziejuje po atviru dangumi, paskutinį kartą nuskambės festivalio svečių muzika. Šį kartą koncertas vyks šiemet įrengtame “Gegužinių slėnyje”, puikioje, iš rąstų suręstoje scenoje, su nuostabiomis skulptūromis, patogiomis pavėsinėmis.

 

Nuotraukos

 

Garso įrašai

 

Styginių trio - Lietuva
Styginių trio - Lietuva
Lizhong WANG - Kinija
Lizhong WANG - Kinija
Marju VARBLANE ir grupė - Estija
Marju VARBLANE ir grupė - Estija
Yirdy MACHAR - Škotija/Danija
Yirdy MACHAR - Škotija/Danija
Yirdy MACHAR - Škotija/Danija
VILNIAUS BANDONIJA - Lietuva
VILNIAUS BANDONIJA - Lietuva
VILNIAUS BANDONIJA - Lietuva
HOGMARKARNA - Švedija
HOGMARKARNA - Švedija
HOGMARKARNA - Švedija
HOGMARKARNA - Švedija
Kristian SOLVANG - Norvegija
Kristian SOLVANG - Norvegija
Kristian SOLVANG - Norvegija
SALNAVOS ŠOKIŲ MUZIKANTAI - Latvija
SALNAVOS ŠOKIŲ MUZIKANTAI - Latvija
Z NAROKU - Lenkija
Z NAROKU - Lenkija
Z NAROKU - Lenkija
GULYAJGOROD - Ukraina
GULYAJGOROD - Ukraina
GULYAJGOROD - Ukraina