logo_bzu.gif
   

Preliminari festivalio „Griežynė 2018” programa.

Rugsėjo 5 d., trečiadienis, Vilnius

17val. Lietuvių liaudies instrumentų parodos atidarymas ir koncertas Nacionaliniame dailės muziejuje.
18.30 val. Daivos Klovienės fotografijų parodos „Griežynė“ atidarymas. Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39).
19 val. Algirdo Klovos solo programa „Versmės tėkmė II“ Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39).

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis, Vilnius

15 val. Popietė su tautodailininku Jonu Bugailiškiu jo dirbtuvėse (Aušros vartų g. 17-10)
J. Bugailiškio, išradingo medžio drožėjo, skulptoriaus, liaudies instrumentų kūrėjo, pagamintomis kanklėmis, ragais ir būgnais muzikuoja ne vienas lietuvių bei užsienio folkloro ansamblis ar pavieniai muzikantai.
Jau ne pirmą kartą festivalio dalyviai svečiuosis jaukiose tautodailininko dirbtuvėse, įsikūrusiose Vilniaus senamiestyje: į jas visuomet malonu užeiti ir pasiklausyti ramios šeimininko kalbos, pasigrožėti jo kūriniais, pamuzikuoti.Svečiai turės unikalią galimybę pamatyti, kaip gimsta muzikos instrumentai nagingo meistro rankose.
18 val. Lietuvos kaimų muzikantų koncertas. Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
20 val. Festivalio svečių pasirodymai Vilniaus kavinėse ir baruose.
Tai yra puiki proga tiesiogiai pabendrauti su festivalio svečiais, pasiklausyti liaudies muzikos, atsigaivinti ir net pavakarieniauti gražioje aplinkoje. Pakviesime į alaus barą „Šnekutis“ (Šv. Stepono g. 8) „Užupio kavinę“ (Užupio g. 2) restoraną „Bernelių užeiga“ (Gedimino pr. 19) vyno restoranas „Burbulio vyninę“ (Rūdninkų g. 18) ir kt.

Rugsėjo 7 d., penktadienis, Vilnius

15 val. Folkloro dirbtuvės Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)
Jau įprastame festivalio renginyje svečiai pristatys savo instrumentus, pasakos apie jų gamybą, muzikavimo tradicijas, demonstruos atlikimo manierą, tradicinį repertuarą. Dirbtuvėse šeimininkaus etnomuzikologė dr. Gaila Kirdienė.
18 val. Didysis festivalio „Griežynė“ koncertas Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus g. 39)
Tai pagrindinis festivalio renginys, kurio metu dalyviai ir svečiai demonstruoja gražiausius ir vertingiausius savo repertuaro kūrinius. Klausytojams tai yra puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikantus drauge. Be to, didžiajame koncerte visuomet būna ir malonių staigmenų.

Rugsėjo 8 d., šeštadienis, festivalio dalyvių išvyka į Kernavę (Širvintų rajonas)

Jau tapo gražia tradicija atvežti festivalį Lietuvos gyventojams į namus. Kaimuose vis dar yra šviesuolių, liaudies muzikos entuziastų, kurių dainos skambės festivalio svečiams. Šie susipažins su kaimo žmonių buitimi ir muzika, skanaus lietuviškos virtuvės patiekalų ir demonstruos savo meną.

Rugsėjo 9 d., sekmadienis, festivalio dalyvių išvyka į Vilkiją (Kauno rajonas)

Baigiamasis festivalio „Griežynė“ koncertas.